בדק בית

ביטחון ושקט נפשי, זה מה ‘אוקיי בדק בית’ מספקת ללקוחותיה. אנו מתמחים בבדק בית ומנהלים במקצועיות חסרת פשרות את התהליך כולו בשקיפות מלאה אל מול הלקוחות.

בדק בית

בדק בית מתקיים על מנת לבדוק נכסים העומדים בפניי רכישה או אכלוס, הבדיקה כוללת עמידה בכל התקנים הקיימים בענף, זיהוי ליקויי בנייה והמלצה כיצד לתקנם, תוך הקפדה יתרה על ביטחון ומענה מושלם ללקוחות.
היתרון הבולט של ‘אוקיי בדק בית’ הוא הניסיון הרב בענף הבנייה, ידע מעמיק בתהליכי בניה, בדיקות הנדסיות מקיפות וביצוע בדק בית בעשרות רבות של מבנים מסוגים שונים. המקצועיות והוותק מעניקים לאנשי הצוות, הנדסאי בניין מוסמכים, יכולת לראות את הליקויים קטנים כגדולים, לצפות ליקויים עתידיים ולהציע דרכי פעולות למניעתם.
חשוב מאוד לבצע בדק בית במס’ מקרים:

פיקוח על שיפוצים

ענף השיפוצים הינו ענף פרוץ, על אף ניסיונות התאחדות קבלני השיפוצים במיסודו. ללא קשר למצב הענף, לא כל השיפוצניקים בעלי ידע הנדסי ויכולת ביצוע איכותית של ליקויים ובעיות הנדסיות ויש צורך לפקח על עבודת השיפוץ בידי צד מקצועי בלתי תלוי. בדק בית בשיפוץ בוחן את רמת עבודת השיפוץ והגימור, איכות החומרים, עמידה בתקנים ותקינות המבנה באופן כללי.

ברכישת דירה יד שנייה

בדיקת נכס יד שנייה הוא חשוב ביותר, המטרה היא להימנע ממצגי שווא, התלהבות ממעטפת חיצונית או עיצוב קוסמטי של הבית בעוד התשתית אינה ראויה ואינה בטוחה למגורים. תהליך בדק בית ודוח הבדיקה ההנדסית בא לוודא שהמבנה ראוי למגורים, תשתיות הביוב, חשמל, מים ושאר המערכות פועלות באופן תקין ואם ימצא כשל או ליקוי לתקן טרם הרכישה או להוריד ממחיר הנכס.
בדיקת הנכס טרם רכישה מעניק לרוכש שקט נפשי וביטחון שהנכס עומד בתקנים בטיחותיים ואין בו ליקויים משמעותיים ובאם נתגלו ליקויים שניתן להשלים עמם זה יכול לסייע בהורדת מחיר הנדס בתהליך המו”מ, מכיוון שישנה סבירות שהליקויים האלה יחמירו בבוא היום.

ברכישת דירה חדשה מקבלן

חשוב לזכור כי האינטרס של חברות הבנייה והקבלנים אינו בהכרח זהה לאינטרס של הלקוחות. פרויקטי בנייה דורשים עמידה בתקנים רבים ומגוונים, חלקם בטיחותיים וחלקם אסתטיים, אך ללקוחות אין מושג מה צריך להיות והאם הבנייה נעשתה בצורה תקינה ובטיחותית. ליקויים שניתן לראות בעין קל לעלות עליהם אך נדרשת עין מקצועית ומנוסה לעלות על ליקויים אחרים או ליקויים עתידיים.
בדק בית לדירה מקבלן חשובה בכדי להעניק לדיירים שקט נפשי וביטחון שהדירה שלהם ראויה למגורים, שאין בה ליקויים חמורים והליקויים שנמצאו יתוקנו טרם הכניסה.

אייל ניהל ופיקח על עבודת הבנייה של דירתנו במהלך השנים 2015-16. אייל ניהל את כל תהליך הבנייה במקצועיות וסבלנות. לאורך כל התהליך הוא היה קשוב לדרישותינו, גם כאשר לא היו חלק מהתכנון המקורי ודאג ליישם זאת עם אנשי המקצוע בנעימות, קור רוח ומקצועיות. הנוכחות של אייל הייתה חשובה ולא אחת דאג להכווין ברמה המקצועית לגבי פתרונות להם הזדקקנו באתר. מעבר לשקט בניהול התהליך השפעתו של אייל ניכרת ברמת הגימור של הדירה וההקפדה על הפרטים. אשמח אם ילווה אותי בכל פרוייקט עתידי שאעשה וממליץ עליו בחום.

זמין לכל פנייה ושאלה בנושא.

אסף

 

במהלך שנתיים התגוררנו בבניין בזמן שהתבצעו בו עבודות תמ”א 38 והיינו בקשר שוטף עם מנהל הפרוייקט אייל בינו. המגורים בבניין בזמן ביצוע פרוייקט אינם פשוטים אך הצלחנו להתמודד עם הקשיים ולפתור בעיות ביומיום בזכות תפקודו המצויין של אייל. אייל הפגין כלפינו יחס אישי והיה קשוב לצרכינו באווירה טובה ובסבלנות רבה גם ברגעים לחוצים וקשים. מאד התרשמנו מהמסירות האישית שלו לפרוייקט ומהזמינות שלו בכל שעות היממה, האופן בו ניהל ותיאם משימות לוגיסטיות מורכבות והדרך בה התנהל בגישור וטיפול בקונפליקטים ובסיטואציות אישיות מול עובדים ומול דיירים. אין ספק כי אייל הוא מהתורמים הראשיים להצלחת הפרוייקט המורכב והממושך וראוי לשבחים רבים על עבודתו. אנו מאמינים כי בכל פרוייקט עתידי יקבל משוב מצויין על עבודתו המסורה.

רחל ומנחם מגבעתיים

 

אייל בינו ליווה אותי כמנהל עבודה בתהליך הבנייה בפרויקט בו רכשתי את דירתי.
אייל עבד באופן מקצועי ופיקח על עבודות הבנייה ביעילות.
אני רוצה להמליץ על אייל הן ברמה האנושית והן ברמה המקצועית.

מה כולל בדק בית:

בדיקת בדק בית והדוח ההנדסי המופקים ממנה יש להם חשיבות עליונה ומשמעות רבה הן ברמה הבטיחותית והן ברמה הכלכלית ולכן הבדיקה נערכת בכובד ראש, במקצועיות ובדקדקנות רבה ע”י צוות הנדסי מנוסה המתמחה בבדיקה וביקורת מבנים.
ההליך בנוי ממס’ נדבכים בהם נבדקת כל מערכת ותשתית בנפרד, כולל תקנים והתאמות בין תכנון וביצוע.
N

השלב הראשון הוא בדיקת תוכניות המבנה, המפרט הטכני, התקנים וההיתרים והתאמתם לתקנות התכנון והבנייה ולדרישות החוק.

N

בדיקת תקינות המבנה ואיתור ליקוים בשלד, במעטפת הבית ובחלקים החיצוניים (כולל קירות, גג, חלונות, דלתות, חיפוי…)

N

בדיקת מערכת החשמל החיצונית והפנימית, בדיקת לוחות החשמל, השקעים, מערכות לגילוי אש ועומס החשמל בבית בכדי למנוע בעיות חשמל עתידיות או חלילה בעיות בטיחותיות. נבדקות מערכות חימום המים דוד שמש, מערכת חימום בגז, פעילותם ותקינותם.

N

בדיקת מערכת אינסטלציה: בדיקת מערכת האינסטלציה, מערכת מים, צנרת וביוב היא הדרך הטובה ביותר למנוע בעיות רטיבות בבית. הבדיקה מתמקדת במערכת הניקוז, בחינת טיב הצינורות והחיבורים בניהם, איטום מקלחונים, אמבטיות וכיורים, החיבורים בחדרי כביסה וכד’ כאשר ישנה רטיבות לבודק ההנדסי ישנו ציוד מתקדם המאפשר לו לברר לגבי סיבת הרטיבות ואופן תיקון הליקוי.

N

בדיקת איטום הנכס: בדיקה של איכות עבודת האיטום וטיב החומרים שנעשה בהם שימוש, בדיקה מעמיקה מעבר למראה האסתטי, בחינה מעמיקה כולל מבחן הצפה ובחינת הגג, מסתור כביסה, החדרים השונים וכל הפתחים, דלתות וחלונות.

N

בדיקת קרינה וגז ראדון: בדיקה של הקרינה החשמלית הנפלטת ממכשירים שונים, קרינה סלולארית בלתי מבוקרת במבנה וסביב לו ופליטה של גזים מסוכנים כמו ראדון בתים פרטיים צמודי קרקע.

N

בדיקת פנים הבית וגימור אסתטי – בזמן הבדיקה יש להניח את הדעת גם על אופן הגימור של המבנה והפרטים הגדולים. נכון שלא תמיד מדובר על ליקויים בטיחותיים אך כאשר משלמים כספים רבים חשוב שהמבנה שמקבלים יהיה בגימור הראוי, בבדיקת בדק בית נבחנים משקופים, דלתות, תקינות הריצוף, התקנת המטבח, האמבטיות וכל גימור בלתי אחר שלא מקובל או לא הוסכם.

דוח בדק בית

בסיום תהליך בדק בית מפיקה חברת ‘אוקיי בדק בית’, דוח מפורט אודות הליקויים והמלצות לטיפול. החברה מחזיקה ציוד אלקטרוני חדיש מתקדם כגון מצלמה תרמית וציוד אינפרא אדום במטרה לסקור את הנכס ולהציג חוות דעת מדויקת עד כמה שניתן. חוות דעת מקצועית המתארת את הנכס הנבדק ומציפה את כל הליקויים שנמצאו.

דוח בדק בית בנוי מכמה סעיפים חשובים:

בדק בית הנדסי- פירוט הליקויים ההנדסיים הקיימים בנכס

N

ליקויי שלד (חוסר פרופורציות, סדקים בקירות, בעיות ביסודות הבניין)

N

חריגות בניה

N

איכות חומרי הבניה ורמת הגימור,

N

ליקויים בטיחותיים ואי עמידה בתקנים

N

פגמים מהותיים ואסטטיים,

N

תשתיות לקויות (חשמל, אינסטלציה, גז…)

N

בעיות איטום ורטיבות

בדק בית תכנוני-  פירוט של תכנון מול ביצוע, מה הוצע על הנייר ומה קרה בפועל

N

בדיקת תוכניות המתאר הרלוונטיות לנכס ברמה המקומית, המחוזית והארצית

N

בדיקת היתרים ומגבלות

N

בדיקת מיקום הנכס ופני השטח

בדק בית אזורי- מיקום הנכס וסביבתו, במקרה של רכישת דירה חשוב לקבל תמונה מדויקת על האזור, איכות השכנים והתשתיות

N

איכות השכונה

N

בחינת התשתיות העירוניות

N

בדיקה אודות חנייה ותשתיות דרכים

N

סקירה על בתי ספר ואפשרויות פנאי

N

בעיות סביבתיות ומטרדי רעש

N

בדיקת קרינה סלולארית או אלקטרו-מגנטית

N

מפגעי זיהום אויר

חוות הדעת המפורטת, מתבצעת בצורה רצינית ומדוקדקת ונכתבת בכובד ראש ומקצועיות רבה, היא מכילה את כל הנזקים וסיכוני הבטיחות וניתן להשתמש בה בתביעה מול הקבלן לתיקוני הליקויים ואף להציגה בבית משפט בעת הצורך.

רוצים להיות בטוחים שהכל בדירה OK?

 ליצירת קשר ולתיאום פגישה נא מלאו פרטיכם ונציג משרדנו ייצור עמכם קשר בהקדם האפשרי

היצירה 3, רמת גן

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support